Styl smart casual aneb jak vypadat stylově?

Smart Casual styl, outfit nebo dresscode může být tričko se sakem nebo vesta s volnočasovou košilí. Jde zkrátka o spojení prvků formálního a neformálního šatníku do jednoho fungujícího celku. Vše by mělo být ideálně sladěno. U Smart Casual byste totiž měli vždycky budit dojem, že dobře víte, co děláte. Jinými slovy – být „smart“.

Smart Casual, dress code (zdánlivě) bez pravidel

Většina dress codů má jasně daná a definovaná pravidla. K Black Tie patří smoking s motýlkem, k Busines Formal zase padnoucí tmavší oblek správné velikosti, klidně i kravata. U Smart Casual to tak úplně není, musíte se zkrátka trefit mezi dress cody Business Casual a Casual.

Smart Casual znamená větší volnost výběru oblečení, což je v pánské módě plné pravidel velmi příjemná změna. Na druhou stranu však tento dress code klade větší nároky na vkus nositele. Spojení formálních a neformálních prvků totiž může být matoucí pro muže, kteří se v módě tolik neorientují.

Smart Casual se musíte cítit skvěle

Dobře poskládaný outfit v dress codu Smart Casual by se dal shrnout asi tak, že se v něm budete cítit skvěle téměř kdekoli. Měl byste se v něm cítit sebejistě a pohodlně na dopoledním meetingu, při procházce ve městě, na pracovním obědě i v soukromí. Za Váš zájem o toto téma na Vás čeká sleva 100 Kč na první nákup - kód:byznysstyl2023 (objednávka alespoň za 600 Kč;)

Při sestavování vlastního outfitu máte v podstatě dvě možnosti. Buď budete čerpat z již připraveného outfitu, kterým se necháte inspirovat, nebo budete experimentovat. Vyzkoušejte, jak vám se zbytkem sedí chinos a jak jeansy, jestli je lepší svetr, tričko, nebo košile a jestli je to správné zakončení sako, bomber, nebo třeba bunda. Kombinací je neomezeně!

Barvy a vzory Smart Casual

Dress code Smart Casual dovoluje nosit barvy, vzory a střihy, které by v čistě formálním dress codu neprošly. Je libo košile se stojáčkem a zelené kárované sako? Ve Smart Casual to není problém.

Pokud máte možnost oblékat se do práce nebo zaměstnání Smart Casual, využijte toho a nebojte se zkoušet nové věci. Jde o výborný styl, jehož poměrně vstřícná pravidla nebudou bránit vaší kreativitě! Zároveň skvěle zaujmete, nezapomeňte na vhodný doplněk, kterým zanecháte skvělý dojem, lidé si Vás zapamatují. Naleznete jej v našich vybraných kategoriích.