SteriPEN Aqua Water Purifier - vodní UV čistič

5 hodnocení
 
Novinka Efekt lupa
 
  • 1 z 4

SteriPEN® Aqua - základní a nejekonomičtější model značky eliminující 99,9 % škodlivých mikroorganizmů žijících ve vodě (viry, bakterie, giardia a kryptosporidia) rozkladem jejich DNA/RNA, který je výborným společníkem na občasné cesty či spolehlivým záložním systémem pro získání bezpečné vody v nepředvídatelných situacích. Aqua je určeno k úpravě výhradně vizuálně čiré vody. Mějte na paměti, že se jedná o elektrický přístroj vyžadující šetrné zacházení. 

Po aplikaci UV záření nezůstává po dezinfekci ve vodě žádný pach, příchuť nebo chemikálie.

SteriPEN účinně zabíjí 99,9999% bakterií, 99,99% virů (mezi nimi například vir žloutenky a poliovirus) a 99,9% prvoků (např. Giardia a Cryptosporidium). Používá C vlnovou délku UV světla (UV-C), které během několika sekund ničí DNA mikrobů, díky čemuž nejsou mikroby schopné se rozmnožovat ani působit choroby. Tím jsou zneškodněné a posléze umírají.

SteriPEN má zabudované vodní senzory, které nedovolí rozsvícení lampy, pokud není ponořena ve vodě – poté už nebezpečí nehrozí. Kvůli vizuální kontrole funkčnosti vyzařuje zařízení kromě oku neviditelného UV světla také neškodné, oku viditelné modré světlo. UV lampa má životnost 3000 čistících cyklů, tj.přibližně 3000 l vody. UV lampa je v případě jejího poškození vyměnitelná u všech modelů. Zařízení jsou vyrobena z odolného plastu schváleného pro použití v potravinářských zařízeních, jsou samozřejmě vodotěsná a s neklouzavým povrchem.

 

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 1 780 Kč
Ušetříte 481 Kč (–27 %)
1 299 Kč
Kód produktu 649
Značka Steripen
Kategorie ochranné prostředky
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Způsob použití:

Zařízení je určeno pro dezinfekci vizuálně čisté, nezakalené vody, max. 1 litr při jednom cyklu. V případě vody zakalené nebo obsahující viditelné nečistoty, je doporučeno vodu před dezinfekcí mechanicky přefiltrovat (nejlépe pomocí dodávaných předfiltrů, nouzově např. přes čistý kapesník). Uživatel si vybere mezi dvěma objemovými možnostmi – buď do 0,5 litru, nebo 0,5l až 1 l. Potom uživatel stlačí aktivační tlačítko a ponoří lampu do vody v nádobě. Ve chvíli, kdy vodní senzor přijde do kontaktu s vodou, lampa se aktivuje a po uplynutí zvolené délky dezinfekce se sama vypne – není třeba čas odměřovat. V průběhu dezinfekce je dobré vodu SteriPENem mírně vířit.

  • Hmotnost: 97 g bez baterií (cca 162 g s bateriemi)
  • Velikost: 19,3 × 3,8 × 3,8 cm
  • Baterie: 4 ks 1,5V AA baterií (NiMH nebo Lithium, baterie nejsou obsaženy)
  • Životnost lampy: 3000 cyklů
  • Životnost sady baterií: 200 cyklů (cyklus s 0,5 l vody)
  • Alkalické: 100 x 0.5L nebo 50 x 1L
  • Lithiové: 300 x 0.5L nebo 150 x 1L
  • NiMH: 200 x 0.5L nebo 100 x 1LPodobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: